Frakčná termolýza: omladenie je možné

laserové frakčné omladenie

Od dávnych čias každá zástupkyňa žien snívala o tom, že bude existovať istý spôsob, ako predĺžiť mladosť a krásu jej pokožky.

Veda nestojí na mieste a vďaka nej je stále viac nových noviniek v oblasti lekárskej kozmetológie. Umožňujú vám omladiť sa pomocou rôznych procedúr a operácií.

Dnes je najväčšia popularita pozorovaná u takých spôsobov omladenia, pri ktorých sa kozmetička neuchýli k skalpelom alebo botoxovým injekciám.

Frakčná termolýza je najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob omladenia pokožky v krátkom čase.

Frakčný laser a jeho práca na omladzovaní

Potom, čo laser zasiahne pokožku, sa na nej objaví popálenina, ktorá sa šíri dovnútra. V dôsledku toho sa aktivujú procesy regenerácie tkaniva, ktoré v konečnom dôsledku poskytnú požadovaný plánovaný efekt. Okrem toho sa táto kozmetická procedúra nazýva aj laserový resurfacing pokožky.

kozmetológ vykonávajúci frakčné omladenie laserom

Laserový lúč sa nazýva frakčný kvôli skutočnosti, že laser je rozdelený na viac mikrobeamov. Účinok na pokožku sa preto vyskytuje vo forme mikrogrid, a nie hustého lúča. A po termolýze sú na koži znázornené popáleniny vo forme veľkého počtu mikroskopických bodov a koža nie je poškodená. Rozdelenie laserového lúča robí postup menej traumatickým a bolestivým. V tomto prípade regenerácia pokožky prebieha oveľa rýchlejšie.

Bunky nie sú poškodené a aktívne sa delia, dokonale pracujú na tvorbe kolagénu a elastínu. Tieto dve látky sú zodpovedné za pružnosť pokožky a mladosť.

Typy frakčnej termolýzy

Existujú dve metódy laserovej frakčnej termolýzy: ablatívna a neablatívna. Samotný kozmetik si medzi nimi vyberá s prihliadnutím na individuálne vlastnosti a stav pokožky.

Prvá metóda je žiarenie laserom, po ktorom nasleduje odparovanie vody z kožného tkaniva. V tomto prípade sa objaví mikroskopická rana otvoreného typu a okolo nej sú spálené poškodené bunky. Hojenie tejto rany je sprevádzané uťahovacím (zdvíhacím) účinkom. Existuje však aj nebezpečenstvo, že infekcia prenikne hlboko do pokožky.

Pri druhom spôsobe nemôže dôjsť k otvorenej rane, pretože tu sa používa také žiarenie, pri ktorom nie je poškodená pokožka a nedochádza k odparovaniu vlhkosti z pokožky. Popáleniny sa hoja pod epidermou, takže sa tam infekcia nemôže objaviť. Účinok tohto postupu nie je taký výrazný ako pri predchádzajúcej metóde.

pred a po frakčnom omladení laserom

Efekty frakčnej termolýzy

Najdôležitejším rozdielom medzi touto laserovou terapiou a ostatnými je dobrá rovnováha medzi jej účinnosťou a vašou bezpečnosťou.

Výhody:

  • Spektrum účinku je široké, procedúru môžete vykonať na ktorejkoľvek časti tela (dokonca aj na viečkach, krku a dekolte).
  • Malý počet kontraindikácií.
  • Poškodená oblasť nepresahuje dvadsať percent z celkovej ošetrenej plochy.
  • Rany sa zahoja do týždňa.
  • Aplikuje sa aplikačná anestézia.
  • Táto technika nespôsobuje silnú pigmentáciu pokožky, preto je vhodná pre ľudí s tmavou pleťou.
  • Výsledok môže trvať niekoľko rokov.

Jedinou nevýhodou takéhoto laserového frakčného postupu je, že všetky aspekty účinku lasera na pokožku ešte neboli úplne študované, pretože táto technológia sa objavila nie tak dávno.

Indikáciami na omladenie sú rozšírené póry, akné (akné), rôzne druhy strií, pigmentácia pokožky a zníženie jej pružnosti, hlboké a povrchové vrásky, hviezdičky z ciev, ako aj rôzne druhy jaziev.

krásna pokožka po frakčnom omladení

Vlastnosti frakčnej termolýzy

Kozmetológ ako profylaxiu v požadovaných dávkach predpisuje antivírusový liek na podanie alebo antibakteriálny, to sa robí vopred, asi pár dní vopred.

V deň, keď je naplánovaná relácia, je vylúčený akýkoľvek fyzický stres na tele, tiež stojí za to zabudnúť na zlé návyky.

Bezprostredne pred samotnou expozíciou kozmetička dôkladne vyčistí pokožku a ošetrí ju anestetickým krémom. Krém často nie je vôbec potrebný.

Pri pôsobení laseru klient pociťuje mierne brnenie a mravčenie. Samotná relácia netrvá dlhšie ako hodinu, častejšie niekoľko minút, všetko závisí od konkrétneho prípadu.

Po ošetrení laserom sa na požadovanú oblasť pokožky nanesie špeciálny krém, ktorý ju vyživí a upokojí.

Starostlivosť o pleť po ukončení procedúry zahŕňa nasledujúce body:

  1. Použite zvlhčovač dvakrát alebo trikrát denne počas dvoch týždňov.
  2. Dva mesiace nechoďte do solária a používajte opaľovacie krémy s ochranou spf nad 30.
  3. Dva týždne nepoužívajte kroviny a šupky.
  4. V prípade zákroku na tele nemôžete nosiť kompresné prádlo niekoľko dní.
  5. Dva týždne nepoužívajte kozmetiku s obsahom kyseliny salicylovej a retinolu.

Po celý priebeh liečby by mali byť prísne vylúčené zlé návyky. V opačnom prípade bude regenerácia pokožky oveľa pomalšia.

Kožné zmeny

Sčervenanie pokožky a prítomnosť edému pretrvávajú tri dni. A po niekoľkých dňoch sa môže objaviť opaľovací efekt, ktorý sám prejde za niekoľko týždňov. Suchá pokožka sa objaví do týždňa, ale tiež čoskoro zmizne.

Negatívne dôsledky, kontraindikácie

Ak sa o svoju pokožku po expozícii správne nestaráte, môžu nastať komplikácie:

  • Sčervenanie pokožky trvá viac ako tri dni a opuch viac ako dva.
  • Nástup infekcie alebo jej exacerbácia.
  • Silné popálenie.
  • Presné krvácanie.
  • Silná pigmentácia.

Medzi prísne kontraindikácie patrí tehotenstvo a laktácia, akútna infekcia (herpes), onkológia, epilepsia, slabá imunita, psoriáza a užívanie retinoidov.

Relatívne - diabetes mellitus, zápal, duševné choroby, patológia obličiek, nedodržiavanie odporúčaní, alergia na anestetiká a spálenie slnkom na koži (čerstvé).

Je dôležité vedieť, že takýto laserový zákrok môžu vykonávať len špeciálne vyškolení odborníci (dermatovenerológ a chirurg). Vyberte si len lekára, ktorý je v týchto záležitostiach kompetentný.